Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlę

KategoriaWszystko co należy wiedzieć o niemowlaku.
Pieluszkowe odparzenie skóry

Pieluszkowe odparzenie skóry

Odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt występują częściej niż katar. Przeciętny noworodek cierpi z ich powodu kilka razy w ciągu pierwszych dwóch lat życia.

Jakie warzywa owoce

Jakie warzywa i owoce są obowiązkowe w diecie dzieci?

Warzywa i owoce powinny być jednym z podstawowych składników diety każdego człowieka, zarówno dorosłego, jak i dziecka.

Moda gadzety600

Moda i gadżety dla najmłodszych

Akcja „Dziecko” już w kwietniu we wszystkich drogeriach Rossmann.

Odciąganie pokarmu

Odciąganie pokarmu

Młoda mama, przez pierwsze miesiące życia, zazwyczaj decyduje się karmić piersią swoje maleństwo. Dzięki temu, dziecko otrzymuje niezbędne mu składniki odżywcze, których nie posiadają mieszanki mleczne.

Male dziecko zwierze

Noworodek przy zwierzętach

Przywitałaś na świecie nowego członka rodziny, po porodzie czeka was powrót do domu. Z jednej strony nie możesz się doczekać, ale z drugiej odczuwasz niepokój, gdyż zastanawiasz się, jak twój zwierzęcy pupil zareaguje na noworodka.

Kolor oczu niemowlaka

Kolor oczu niemowlaka

Gdy upragniony potomek przychodzi na świat, zastanawiamy się po kim i jakie cechy wyglądu odziedziczy, np. odcień skóry, kształt nosa czy kolor włosów.

Zdrowa Pupka

Pieluszkowe zapalenie skóry

Czy wiesz, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry okresu noworodkowego i niemowlęcego? Co robić, gdy się pojawi? Porady udziela ekspert Skarbu Matki.

Płaczące dziecko

Jak rozpoznać płacz noworodka

Płacz noworodka może mieć wiele różnych przyczyn: zaczynając od głodu i zmęczenia, przez pobudzenie, potrzebę nowych wrażeń, ból brzucha, po niewygodę, zimno i gorąco. Niekiedy po prostu oznacza potrzebę bliskości.

Karmienie piersią

Jak poradzić sobie z nadmiarem pokarmu

Nadmierna produkcja pokarmu zazwyczaj następuje w piątej dobie po porodzie. Związane jest to z nagłym rozpoczęciem laktacji przy jednoczesnym małym zapotrzebowaniu noworodka na pokarm.

Jak poprawić laktację

Ile pokarmu potrzebuje noworodek

Częstość i ilość pokarmu, którego noworodek powinien jeść, tak naprawdę zależy od apetytu maluszka. Jeśli maleństwo zgłodnieje będzie wtedy poruszało ustami, mlaskało, wierciło się, wyciągało, marudziło, może również wkładać dłonie do buźki.

Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat