Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlę

KategoriaWszystko co należy wiedzieć o niemowlaku.
Ząbki dziecka

Noworodek z zębami?

Wbrew pozorom, wydanie na świat dziecka z jednym (a czasem dwoma) zębami nie jest niemożliwe. Statystyki wykazują, że jeden noworodek na 2-3 tysiące dzieci przychodzi na świat z częściowym uzębieniem.

Kolka u niemowlaka

Kolka u niemowlaka

Kolka niemowlęca jest objawem oznaczającym, że dziecko płacze i jest rozdrażnione mimo zaspokojenia wszystkich jego podstawowych potrzeb.

Pinio iga

Pinio – kolekcja I’ga

I’ga to nowa kolekcja polskiej marki Pinio, kojarzonej z białymi, solidnymi meblami dziecięcymi w stylu skandynawskim, rosnącymi razem z dziećmi, które dla swoich pociech często wybierają znani rodzice - ostatnio zachwyciła się nimi Anna Dereszowska.

Dziecko uśmiech

Kiedy dziecko zaczyna się uśmiechać

Na początku uśmiech malucha będzie przypominać grymas. Z czasem przerodzi się w pierwszy, świadomy uśmiech, który sprawi ci wyjątkowo dużo radości.

Wybór lekarza niemowlak

Wybór lekarza dla niemowlaka

Wybór pediatry dla maluszka jest kluczową sprawą. Trzeba znaleźć takiego lekarza, który nie będzie opryskliwy, będzie mieć takt i nawiąże dobry kontakt z dzieckiem i rodzicem.

Urodzeniowa masa ciała

Urodzeniowa masa ciała

Nie istnieje wzorcowa waga noworodków. Średnia masa urodzeniowa dla polskich dzieci mieści się między 3250 a 3400 g. Zazwyczaj to chłopcy bywają ciężsi od dziewczynek o około 250 g. Jednak gdy waga noworodka wynosi mniej lub 2500 g, mówi się, że ma małą wagę urodzeniową.

Woda kokosowa napoj dzieci

Woda kokosowa doskonałym napojem dla dzieci!

Lato zbliża się wielkimi krokami, jest to czas zwiększonej potrzeby przyjmowania płynów. W tym czasie szczególnie powinniśmy pamiętać o małych dzieciach, u których szybko dochodzi do odwodnienia organizmu. Ale co zrobić kiedy maluch nie chce pić?

Spadek masy ciała noworodka

Spadek masy ciała noworodka

Jeśli zaobserwowałaś, że maluszek zamiast przybierać na wadze bardzo szybko ją traci, nie powinnaś się tym przejmować. To całkiem normalne, tzw. fizjologiczny spadek wagi (nie powinien przekraczać 10 proc. wagi urodzeniowej).

Jak poprawić laktację

Przygotowanie piersi do karmienia

Karmienie piersią noworodka wydaje się być banalnie łatwą czynnością. Jednak istotne jest, aby odpowiednio przygotować się do tej czynności.

Pryszcze noworodek

Pryszcze u noworodka

Trądzik nie jest przeznaczony tylko dla nastolatków w wieku dojrzewania. Bardzo często posiadaczami tej brzydkiej zmiany skórnej są nowonarodzone dzieci.

Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat