Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmienie w miejscu publicznym

Artykuł

W dzisiejszych czasach matki karmiące dzieci w miejscach publicznych nikogo nie szokują. Wręcz przeciwnie – mają pełne poparcie, wzbudzają sympatię i zrozumienie.

Karmienie miejsce publiczne
Autor: pixabay.com

Wynika to ze zmiany obyczajów i sposobu myślenie. Odkąd coraz więcej gwiazd dołącza się do propagowania, stało się to wręcz modne i dobrze widziane. W związku z tym nikogo nie powinno dziwić, że młode mamy coraz chętniej wychodzą z ukrycia i bez oporów pokazują się w parkach, supermarketach czy w autobusach.

To, co dla jednych wydaje się naturalne, drugich może krępować. Nie chodzi o kobiety, które niekiedy wstydzą się odsłaniać publicznie biust, ale przede wszystkim o osobach, które niespodziewanie natykają się na karmiącą kobietę. Bardzo ważne jest zachowanie dyskrecji w trakcie karmienia – jeśli nie ze względu na siebie, to ze względu na innych. Dlatego zrezygnuj z karmienia w miejscach publicznych lub w towarzystwie osób, które mogą być skrępowane takim zachowaniem.

Czasami nie można uniknąć karmienia w miejscu publicznym. Noworodek to nie robot i nie da się go zaprogramować. Jeśli maluch będzie głodny, zacznie domagać się pokarmu tu i teraz. Czasami warto zminimalizować ryzyko, kiedy wiemy, że będziemy przebywać poza domem przez dłuższy czas. Dlatego też przed wyjściem na spacer lub do sklepu powinno się nakarmić go do syta, ewentualnie zabrać ze sobą butelkę z herbatką czy mieszanką mleczną, która na chwilę zaspokoi głód dziecka. Jeśli wiesz, że pora karmienia wypadnie w czasie nieobecności w domu, załóż wygodny strój, który umożliwi ci szybkie i dyskretne przystawienie dziecka do piersi. Bluzka na guziki i odpinany biustonosz dla mam pozwoli nakarmić malca bez konieczności odsłaniania kobiecych atutów.

Znalezienie spokojnego i ustronnego miejsca to kwestia dyskrecji i zachowania intymności. Chodzi przede wszystkim o komfort noworodka. Cisza jest potrzebna maluszkowi, który na pewno woli jeść w spokoju, a nie wśród gwaru i hałasu. Jeśli jesteś na przyjęciu u znajomych, idź do drugiego pokoju, jeśli na ulicy – znajdź jakiś skwerek z ławką lub plac zabaw, na którym się na chwilę ukryjesz. W niektórych centrach handlowych czy na dworcach znajdują się specjalne pomieszczenia dla matek, w których można nie tylko nakarmić, ale także przewinąć maluszka.

Jeśli znajdziesz się w niezręcznej sytuacji w trakcie karmienia maluszka, osłoń swój dekolt pieluszką, by nie epatować nagością i czuć się bardziej komfortowo. Jeśli przebywasz w obcym towarzystwie zapytaj, czy nie będzie nikomu przeszkadzało, że usiądziesz z boku i nakarmisz dziecko.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat