Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlę

KategoriaWszystko co należy wiedzieć o niemowlaku.
Urodzeniowa masa ciała

Urodzeniowa masa ciała

Nie istnieje wzorcowa waga noworodków. Średnia masa urodzeniowa dla polskich dzieci mieści się między 3250 a 3400 g. Zazwyczaj to chłopcy bywają ciężsi od dziewczynek o około 250 g. Jednak gdy waga noworodka wynosi mniej lub 2500 g, mówi się, że ma małą wagę urodzeniową.

Woda kokosowa napoj dzieci

Woda kokosowa doskonałym napojem dla dzieci!

Lato zbliża się wielkimi krokami, jest to czas zwiększonej potrzeby przyjmowania płynów. W tym czasie szczególnie powinniśmy pamiętać o małych dzieciach, u których szybko dochodzi do odwodnienia organizmu. Ale co zrobić kiedy maluch nie chce pić?

Spadek masy ciała noworodka

Spadek masy ciała noworodka

Jeśli zaobserwowałaś, że maluszek zamiast przybierać na wadze bardzo szybko ją traci, nie powinnaś się tym przejmować. To całkiem normalne, tzw. fizjologiczny spadek wagi (nie powinien przekraczać 10 proc. wagi urodzeniowej).

Jak poprawić laktację

Przygotowanie piersi do karmienia

Karmienie piersią noworodka wydaje się być banalnie łatwą czynnością. Jednak istotne jest, aby odpowiednio przygotować się do tej czynności.

Pryszcze noworodek

Pryszcze u noworodka

Trądzik nie jest przeznaczony tylko dla nastolatków w wieku dojrzewania. Bardzo często posiadaczami tej brzydkiej zmiany skórnej są nowonarodzone dzieci.

Czas wielka zmiana

NOWA ODSŁONA PIELUSZEK TOUJOURS

Na półki sklepowe sieci Lidl trafiają nowe pieluszki Toujours – wysokiej jakości produkty w bardzo niskiej cenie, które przetestowało ponad 1000 mam.

Karmienie piersią

Prawidłowe przystawienie do piersi

Chociaż wydaje się to niczym skomplikowanych, karmienie piersią nie należy do łatwych zadań, szczególnie na początku.

Pleśniawki u noworodka

Pleśniawki u noworodka

Pleśniawki, czyli małe, białe kropeczki w buzi, pojawiają się u wielu noworodków. Te nieestetyczne krostki mogą przysporzyć wielu problemów.

Pieluszkowe odparzenie skóry

Pieluszkowe odparzenie skóry

Odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt występują częściej niż katar. Przeciętny noworodek cierpi z ich powodu kilka razy w ciągu pierwszych dwóch lat życia.

Jakie warzywa owoce

Jakie warzywa i owoce są obowiązkowe w diecie dzieci?

Warzywa i owoce powinny być jednym z podstawowych składników diety każdego człowieka, zarówno dorosłego, jak i dziecka.

body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat