Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlę

KategoriaWszystko co należy wiedzieć o niemowlaku.
Od siadania do poznawania600

Od siadania do poznawania

Przełomowe wydarzenia w rozwoju dziecka określa się jako „kamienie milowe”. Wzrastanie maluszka to długa podróż, a termin ten sygnalizuje pokonanie istotnej odległości i przekroczenie ważnej granicy.

Zoltaczka u noworodka

Żółtaczka u noworodka

Młode mamy, zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka, często nie do końca wiedzą czego mają się spodziewać i jak radzić sobie w niektórych sytuacjach.

Zez u noworodka

Zez u noworodka

Wiele młodych mam uważa, że zez występujący u noworodka to poważny problem. Z jednej strony tak, ale z drugiej jest naturalnym zjawiskiem, którym nie powinno się zbytnio przejmować.

Zalety karmienia butelka

Ulewanie pokarmu

Ulewanie pokarmu to u niemowlaków często występująca dolegliwość. Chociaż budzi niepokój, nie należy z tego powodu wpadać w panikę.

Test apgar

Test Apgar

Każda mama pragnie, aby jej nowonarodzone dziecko otrzymało najwięcej, czyli 10 punktów w skali Apgar.

Preparaty witaminowe dla niemowlat

Preparaty witaminowe dla niemowląt

Każda mama dba o to, aby jej dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Do tego potrzebują mnóstwa niezbędnych witamin i minerałów.

Prawidłowa pozycja niemowlak sen

Prawidłowa pozycja niemowlaka podczas snu

Wydaje się, że układanie małego dziecka do snu jest drobnostką. Pozycje do spania powinny być nie tylko wygodne dla maluszka, ale przede wszystkim całkowicie bezpieczne.

Pojenie niemowlaka wodą

Pojenie niemowlaka wodą

Wiele świeżo upieczonych mam zastanawia się, czy ich maleństwo otrzymuje wszystko, co powinno w trakcie karmienia mlekiem. Martwi się, że może jednak czegoś mu brakuje.

Ząbki dziecka

Noworodek z zębami?

Wbrew pozorom, wydanie na świat dziecka z jednym (a czasem dwoma) zębami nie jest niemożliwe. Statystyki wykazują, że jeden noworodek na 2-3 tysiące dzieci przychodzi na świat z częściowym uzębieniem.

Kolka u niemowlaka

Kolka u niemowlaka

Kolka niemowlęca jest objawem oznaczającym, że dziecko płacze i jest rozdrażnione mimo zaspokojenia wszystkich jego podstawowych potrzeb.

body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat