Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dziecko z trojga rodziców

Artykuł

Naukowcy pochwalili się niedawno udanym eksperymentem: na świat przyszło dziecko, które zawdzięcza swój kod genetyczny matce, ojcu i dawczyni.

Potowki niemowlak
Autor: pixabay.com

Amerykańscy uczeni pozwolili ogłosić światu sukces nowej techniki, dzięki której narodzone pięć miesięcy temu dziecko uwolniono od genetycznej choroby, którą odziedziczyłoby po swojej matce. Aby uniknąć zagrożenia - kobieta poroniła już dwa razy - naukowcy pobrali komórkę jajową od rodzicielki noworodka i dawczyni. „W komórce jajowej matki pozostawiono jedynie jądro komórki, które przeszczepiono do mitochondrium pobranego od dawczyni i z którego usunięto jądro”. Wyprodukowano w ten sposób zdrową komórkę jajową, którą w laboratorium połączono z plemnikiem ojca. W ten sposób dziecko, które kilka miesięcy temu przyszło na świat można określać jako potomka aż trojga rodziców. Procedury zapłodnienia dokonano w Meksyku, gdyż takie eksperymenty nie są tam zabronione. W skutek zastosowanej metody, maleństwo posiadać będzie 0,1 % DNA dawczyni oraz cechy genetyczne rodziców. Eksperci są dumni ze swojego dokonania i przekonani, że to naukowy przełom. Pytanie tylko, czy taka ingerencja w Naturę nie zemści się w przyszłości na ludzkim gatunku?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat