Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Emocje niemowlaka

Artykuł

Dojrzewanie mózgu niemowlęcia to czas rozwoju emocjonalnego. Dziecko już w pierwszych dniach życia uczy się, czym są otaczające je bodźce i uczucia. Pierwszym nauczycielem zostaje mama.

Emocje niemowlaka
Autor: pixabay.com

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z pierwszych potrzeb. Na początku składa się na nią bliskość z mamą, syty brzuszek i optymalna temperatura ciała. Z czasem dochodzi do tego ustalenie rytmu dnia i wykonywanych czynności.

Okazywanie uczuć przez dziecko w stosunki do matki pojawia się na przełomie szóstego i siódmego miesiąca życia. W pierwszym roku życia rolą najważniejszej osoby pełni matka. Z drugiej strony pojawia się u dziecka tzw. lęk separacyjny przed obcymi osobami. W tym czasie nie należy zmuszać pociechy do adaptacji w nowej sytuacji. Warto ją przytulić, odwrócić jej uwagę. Strach na tym etapie rozwoju jest zjawiskiem normalnym i świadczy o prawidłowym rozwoju niemowlęcia.

Nauka emocji to bardzo ważne zadanie dla rodziców. To, co przekażą dziecku od początku jego życia będzie procentować w przyszłości.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat