W ciąży, w wyniku podwyższonego poziomu estrogenów, włosy stają się grube i bujne. Po porodzie poziom tych hormonów znacznie spada, przez co włosy często przerzedzają się i tracą na atrakcyjności.
Dodatkowe kilogramy, rozstępy czy gorsza kondycja skóry po ciąży – to nie jedyne kwestie, którymi martwią się przyszłe i świeżo upieczone mamy.
Każda kobieta marzy, aby poród przebiegał w atmosferze intymności i spokoju, z mężem u boku. Możliwe jest to, kiedy decydujemy się na poród we własnym domu. Jednak nie wszystkie kobiety mogą w ten sposób wydać na świat dziecko.
Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Zmienia się nie tylko jej ciało – cały organizm przeżywa wówczas niemałą rewolucję. Może mieć ona także wpływ na… narząd wzroku.
Dzisiejsza wizyta u ginekologa na NFZ była dla mnie bardzo bolesna psychicznie. Miało to być kolejne rutynowe badanie USG i skierowanie na badania krwi, jednakże stało się coś czego nie mogłam przewidzieć.
Polki nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego po urodzeniu dziecka. Blisko połowa ocenia je gorzej niż przed ciążą. Efekt?
I są! 2 kreski na teście ciążowym. No cóż nie ukrywam, że planowane, ale efekt zaskoczenia i tak się pojawił. Chcąc nie chcąc to początek 9 ciężkich miesięcy – wahanie nastroju, nudności, tycie i finał, czyli poród…
Nie od dziś wiadomo, że słuchanie muzyki przez kobiety w ciąży, pozytywnie wpływa na rozwój maluszka i przynosi niewymierne profity, gdy dziecko ma już kilka, kilkanaście, a nawet (kto by pomyślał!) kilkadziesiąt lat.
Kobiece okolice intymne to obszar specjalnej troski higienicznej. Do ich pielęgnacji nie używajmy pachnących mydeł.
Ministerstwo zdrowia poczyniło pewne zmiany w przepisach dotyczących opieki okołoporodowej. Na czym polegają?