Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Picie kawy w ciąży

Artykuł

Jesteś miłośniczką kawy i nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia od filiżanki tego trunku? Zapewne zastanawiasz się co zrobić, jeśli zaszłaś w ciążę, a nie potrafisz zrezygnować z codziennej dawki kofeiny?

Picie kawy ciąża
Autor: pixabay.com

Na pewno nie powinnaś gwałtownie odstawić picia kawy. Spożycie kofeiny w tej postaci w okresie ciąży powinno być jednak ograniczane. Lekarze zalecają picie do dwóch filiżanek dziennie tym kobietom, które nie potrafią się obyć bez codziennej dawki kofeiny.

Pamiętając, że dwie filiżanki kawy są dziennym maksimum! Nie zapominajmy o tym, że kofeina występuje także w:

  • herbacie,
  • czekoladzie,
  • coli,
  • w kakao,
  • napojach energetycznych.

Pijąc więcej niż zaleca lekarz, może powodować negatywne skutki i odbić się na zdrowiu przyszłej mamy (a w tym również i dziecka), powodując: bezsenność i lekki sen, huśtawki nastrojów, dolegliwości żołądkowe, powstanie różnego rodzaju chorób serca, nerwowość, niedobór wapnia oraz innych ważnych minerałów.

Kobiety w okresie ciąży powinny być przede wszystkim rozsądne, ostrożne i upewnić się czy nie spożywają zbyt dużej ilości kofeiny. Warto również pamiętać, iż każda kawa zawiera różne dawki kofeiny.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat