Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlę

KategoriaWszystko co należy wiedzieć o niemowlaku.
12miesiac

Rozwój niemowlaka – 12. miesiąc życia

Pierwszy rok życia jest okresem intensywnych zmian w ciele i zachowaniu twojego maluszka. W tym czasie z noworodka, który śpi 23 godziny na dobę, zmienia się w noworodka, który chodzi, próbuje mówić i rozumie niektóre polecenia.

Karmienie piersią

Kryzys laktacyjny – jak sobie z nim radzić?

Okres kryzysu laktacyjnego łatwo jest przewidzieć, gdyż powiązany jest ze skokiem rozwojowym niemowlaka. Zwykle uaktywnia się w 3 i 6 tygodniu, a także w 6 i 9 miesiącu życia dziecka.

Jabłka

Rozbudowa diety maluszka – owoce

Owoce stanowią ważne elementy diety każdego, nie tylko niemowlaków. Jednak odkrywanie nowych smaków stanowi dla organizmu naszej pociechy wyzwanie.

Karmienie piersią

W jaki sposób karmić niemowlę?

Karmić piersią czy mlekiem modyfikowanym? Dyskusja na ten temat budzi sporo sprzeczności. Jedni są zwolennikami pierwszej metody, zaś drudzy uważają, że mleko modyfikowane zupełnie wystarczy.

Śpiące niemowlę

Jak dbać o uszy niemowlaka?

Uszy niemowlaka są bardzo delikatne i trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić.

Ząbki dziecka

Jak pielęgnować zęby niemowlaka?

Lekarze zalecają, by o higienę jamy ustnej maluszka zacząć dbać jak najwcześniej. Najlepiej zacząć to robić, kiedy jeszcze nie pojawił się żaden ząb.

Niemowlak

Pielęgnacja skóry zimą

Skóra naszego maleństwa jest znacznie cieńsza i wrażliwsza, w związku z tym wymaga zaawansowanej pielęgnacji, zwłaszcza w okresie zimowym.

Dziecko z basenie

Bobas na basenie

Nie od dzisiaj wiadomo, że woda ma doskonały wpływ na rozwój i koordynację ruchową maleństwa.

Niemowlak

Kolory w życiu niemowlaka

Mimo, że noworodek w pierwszych chwilach swojego życia rozpoznaje tylko czarno-białe kontrasty, to kolory, które je otaczają mają ogromny wpływ na rozwój malucha.

Rodzina

Sposoby na rozmowę z maluszkiem

Mowa kształtuje się do 3. roku życia. Co robić, żeby maluszek chciał i mógł prawidłowo wymawiać pierwsze słowa?

body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat