Według badania opublikowanego w pewnym renomowanym czasopiśmie medycznym późna ciąża może być bardzo korzystna dla zdrowia kobiety i jej dziecka.
Patrycja zawsze marzyła o tym, by usłyszeć to jedno, najważniejsze słowo: „mama”. Choć lata starań nie przyniosły cudu – nie poddawała się.
Po przeanalizowaniu danych z 855 tysięcy aborcji farmakologicznych zwiększyła się wiedza na temat jej skutków ubocznych. Wnioski nie są optymistyczne.
Szymon Hołownia zaproponował niedawno, aby osobom, które planują powiększenie rodziny przysługiwał dodatkowy dzień wolny. Polityk ogłosił swój pomysł w Płocku.
Z opublikowanych niedawno badań naukowych wynika, że u dzieci poczętych metodą in vitro ryzyko wad serca jest aż o 36% wyższe niż u dzieci poczętych naturalnie.
Wystartował ogólnopolski program refundacji zabiegów in vitro. Na liście zakwalifikowanych podmiotów medycznych znalazły się wszystkie kliniki Invimed, zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni oraz we Wrocławiu.
Dziecko? Tak, chcemy – ale nam nie wychodzi. Co możemy zrobić, aby zwiększyć szanse na zostanie rodzicami?
Dwoje znakomitych specjalistów – dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach (lekarz medycyny męskiej i ogólnej, internista) i dr n. med. Ireneusz Marek Salata (specjalista endokrynolog i ginekolog-położnik, androlog kliniczny) – o problemach z męską płodnością.
Aby odpowiednio przygotować się do ciąży, warto podjąć szereg działań i aktywności, które pomogą kobiecemu organizmowi nastawić się na zmiany, które go czekają.
Niepłodność dotyka pary – nie tylko kobiety, a diagnostyka mężczyzn, w tym badanie nasienia, to wciąż temat niedoceniany w staraniach o potomstwo.