Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

To warto zrobić planując ciążę

Artykuł

Aby odpowiednio przygotować się do ciąży, warto podjąć szereg działań i aktywności, które pomogą kobiecemu organizmowi nastawić się na zmiany, które go czekają.

To warto zrobic planujac ciaze
Autor: freepik.com

Aby przysposobić organizm do ciąży, lepiej czuć się w okresie po zapłodnieniu i poprzedzającym poród oraz zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka, opłaca się prowadzić zdrowy styl życia, przyjmować kwas foliowy, pilnować odpowiedniej diety, dbać o należyte nawodnienie organizmu, rzucić palenie papierosów, unikać alkoholu, motywować się do systematycznego wysiłku fizycznego. Lekarze coraz częściej przypominają o tym, że przed zajściem w ciążę warto wykonać podstawowe badania medyczne, wybrać się do ginekologa oraz do dentysty.

Aby dobrze przygotować organizm do wyzwania jakim jest okres ciążowy, dobrze już zawczasu dbać o odpowiednią liczbę godzin snu, unikać stresu oraz szkodliwych warunków pracy. Jeśli zauważymy u siebie zbędne kilogramy, warto trochę się odchudzić, tak aby masa naszego ciała była z medycznego punktu widzenia prawidłowa. Aby pomóc organizmowi przygotować się do ciąży, dobrze przyjmować regularnie witaminy, tak aby nie brakowało przyszłej mamie składników wspomagających pracę poszczególnych układów i organów ciała. Kobietom planującym ciążę zaleca się wykonanie szczepień przeciwko chorobom wirusowym, które w przypadku zakażenia przyszłej mamy przyczynić się mogą do wystąpienia poważnych wad płodu lub poronienia. Zagrożeniem zdrowotnym dla kobiety ciężarnej i jej dziecka jest różyczka, świnka, ospa, grypa, zapalenie wątroby typu B. Przyjmując szczepionkę, warto odczekać kilka miesięcy między szczepieniem a zajściem w ciążę. Rekomendują to standardowo lekarze. Rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, przygotowując się do ciąży, jest sprawdzenie, czy przyjmowane przez nas leki nie działają szkodliwie na płód. Warto zapytać o to specjalistów, którzy zajmują się leczeniem naszych chorób.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat