Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Szwajcarskie dzieci nie mogą śpiewać w żłobkach

Artykuł

Od kilku dni w Szwajcarii z powodu epidemii koronawirusa obowiązuje zakaz śpiewania w żłobkach.

Szwajcaria zakaz spiewu zlobek
Autor: freepik

Na mocy rozporządzenia w sprawie zwalczania Covid-19 Szwajcarska Rada Federalna zadekretowała zakaz śpiewu w żłobkach. Zamiast zajęć wokalnych, dzieciom zaleca się klaskanie albo recytowanie wierszyków. Opinię publiczną zdziwiło to obostrzenie, ponieważ w szwajcarskich szkołach podstawowych, głośnego śpiewu do tej pory nie zakazano. Specjaliści bardzo ubolewają nad delegalizacją śpiewu w żłobkach, gdyż jest to, ich zdaniem, cenne narzędzie edukacyjne. "Śpiew został napiętnowany" - nie ma wątpliwości przewodnicząca Szwajcarskiej Rady Muzycznej. - "Tym bardziej, że nie ma bezspornych dowodów, że przy stosowaniu środków ochrony śpiewanie jest bardziej zaraźliwe niż inne czynności". 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat