Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Żłobek prywatny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Artykuł

Pierwszym ważnym wydarzeniem i krokiem milowym w życiu każdego dziecka jest pójście do żłobka. To zagadnienie powoduje czasami mętlik w głowach rodziców: jaki żłobek wybrać, czy ma to być żłobek niepubliczny czy publiczny, jak będzie przebiegać adaptacja, ile wyniosą opłaty? Wątpliwości te postaramy się rozwiać w poniższym artykule.

Zlobek prywatny
Autor: Materiały zewnętrzne

Żłobek prywatny

Żłobki dzielą się na placówki państwowe (prowadzone przez gminę, osobę prywatną lub organizację) oraz na żłobki prywatne. Miejsc w żłobkach państwowych niestety nie przybywa, wielu rodziców ma zatem ogromny problem ze znalezieniem opieki dla swojego dziecka w momencie powrotu do pracy. Warto wówczas zwrócić uwagę na żłobki prywatne. Tym bardziej, że ich oferta jest z reguły znacznie ciekawsza, niż w przypadku placówek państwowych. Bogata oferta edukacyjna, zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, a także profesjonalna opieka – to najważniejsze kwestie, jakie biorą pod uwagę rodzice przy wyborze placówki.

Prywatny żłobek zapewni dziecku profesjonalną opiekę

Dziecko w prywatnym żłobku pozostaje pod opieką opieką wykwalifikowanej kadry. Przyjazna atmosfera oraz indywidualnie podejście do każdego dziecka zapewniają łagodny przebieg adaptacji. Ponadto częstą praktyką jest organizowanie zajęć dodatkowych z udziałem rodziców, co sprzyja zacieśnianiu więzi i tworzeniu rodzinnej atmosfery. To niezwykle istotne w przypadku najmłodszych dzieci, dla których kluczowe jest poczucie bezpieczeństwa.

Żłobek – Kraków, ile kosztuje objęcie opieką dziecka?

Ile kosztuje prywatny żłobek w Krakowie? Tak naprawdę ceny są różne, gdyż prywatne żłobki same określają cenę (tak zwane czesne). Warto natomiast wiedzieć, że jeśli żłobek jest placówką wpisaną do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez Prezydenta Miasta Krakowa, to można uzyskać dofinansowanie. Ile będzie wynosić taka dotacja? Wszystko zależy od wewnętrznych ustaleń gminy. Generalnie rzecz biorąc – miesięczna kwota, która realnie wpłynie na opłaty za opiekę jest wyliczana według następującego wzoru: liczba godzin zapewnienia opieki dziecku w danym miesiącu (określona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x 1,70 zł. Na bazie tego wzoru można dokonać kalkulacji i mniej więcej zyskać świadomość, jaka będzie kwota otrzymanej od gminy dotacji.

Oczywiście zwykle dochodzi także jednorazowa opłata (tak zwane wpisowe) oraz koszt wyprawki. Niemniej z pewnością warto pomyśleć o zapisaniu dziecka do prywatnego żłobka z interesującą ofertą dydaktyczną. Szczególnie, że można uzyskać dofinasowanie z gminy i zredukować w ten sposób koszty, nie tracąc na jakości opieki.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat