Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 7. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

7 tydzień ciąży
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Twoje piersi stają się bardzo wrażliwe, wszystko za sprawą zwiększonej produkcji estrogenu i progesteronu. Zwiększa się krążenie krwi i gromadzi tkanka tłuszczowa. Sutki zaczynają sterczeć i są bardzo wrażliwe. Wokół nich mogą pojawić się małe krostki (przypominające gęsią skórkę), które stanowią gruczoły potowe. Właśnie wtedy rozpoczyna się proces przygotowujący do karmienia, który trwa przez kolejne 33 tygodnie.

Jak rozwija się dziecko?

Zaczynają kształcić się ręce i nogi, które bardziej przypominają wiosła. Wyodrębniają się powieki, które w niewielkim stopniu przykrywają oczy, które mają już określony kolor. Cienka jak pergamin skóra, ochrania pierwsze żyłki. Maluszek ma już naczynia krwionośne, które w obie strony przekazują tlen i składniki odżywcze.

Jak o siebie dbać?

Jeśli borykasz się z porannymi mdłościami, powinnaś: dużo odpoczywać w ciągu dnia, jeść małe, ale częstsze posiłki, wąchać cytrynę i imbir, aby złagodzić nudności oraz unikać jedzenia ostrych potraw.

Co trzeba zaplanować?

Może występować niewielkie krwawienie. Taki sygnał jest powszechny na początku ciąży, ale czasami może zwiastować poronienie czy ciążę pozamaciczną. Jeśli plamienie wystąpi, czym prędzej skonsultuj się z lekarzem!

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat