Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 39. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

40tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Mając na uwadze, że dziecko może się urodzić lada chwila, zacznij uważnie przyglądać się symptomom porodowym: regularne skurcze, odejście wód płodowych, biegunka lub mdłości, wybuchy energii, utrata czopu śluzowego. Inną oznaką zwiastującego porodu jest krwawy wysięk, co oznacza, że szyjka rozwiera się i pękają jej naczynia krwionośne, a poród nastąpi w przeciągu dwóch dni.

Jak rozwija się dziecko?

Mimo całkowitego fizycznego rozwoju dziecka, mózg nadal pozostaje w fazie rozwojowej. Skóra zaś staje się jaśniejsza przez dużą ilość tłuszczu zgromadzonego ponad naczyniami krwionośnymi.

Jak o siebie dbać?

Jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś, to zacznij czytać czasopisma/książki dotyczące opieki nad noworodkiem. Po urodzeniu z pewnością nie będziesz miała na to czasu, a przyda się trochę wiedzy teoretycznej.

Co trzeba zaplanować?

Spokój to teraz najważniejsza sprawa. W związku z tym resztę czasu oczekiwania poświeć swojemu parterowi, rodzinie i przyjaciołom.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat