Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 38. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

36tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Twoje ciało zaczyna przygotowywać się do porodu. Dziecko przesunęło się w dół, a szyjka zaczyna się rozwierać. Również twoje piersi wiedzą, że niebawem wydasz na świat nową istotę. Może pojawiać się wyciekanie siary, która zwiastuje pojawienie się mleka. W jej składzie znajdują się przeciwciała chroniących nowonarodzone dziecko, ma więcej białka, a mniej tłuszczów i cukru. Noś w biustonoszu wkładki laktacyjne, by nie ubrudzić ubrania.

Jak rozwija się dziecko?

Dziecko jest gotowe do porodu. Jednak płuca nadal się wykształcają i produkują więcej surfaktanów, które pomagają zabezpieczyć ten narząd przed sklejaniem się, kiedy dziecko zaczyna oddychać.

Jak o siebie dbać?

Sporządź listę z nazwiskami osób, których chciałabyś poinformować o narodzinach dziecka. Po rozwiązaniu sama możesz ich wszystkich poinformować lub za pośrednictwem partnera. Na liście powinna znaleźć się chociaż jedna osoba z pracy, by radosną nowinę mogła przekazać dalej.

Co trzeba zaplanować?

Ostatni raz możesz zaplanować wizytę u lekarza, który wykona badanie USG. Może to być ostatnia szansa na obejrzenie dziecka zanim pojawi się na świecie.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat