Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 37. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

36tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Twoje ciało jest już całkowicie przygotowane na rychły poród. Możesz urodzić w każdej chwili, jednak trudno odgadnąć, kiedy to nastąpi. Lekarz może to określić na podstawie rozwarcia szyjki macicy, jednak nie jest to skuteczna metoda.

Jak rozwija się dziecko?

Maluszek jest już całkowicie gotowy na przyjście na świat. Co zatem dzieje się w twoim brzuchu przez kolejne trzy tygodnie? Dziecko ćwiczy „oddychanie” wdychając i wydychając wody płodowe, ssie kciuk, mruga oczami i obraca się z boku na bok.

Jak o siebie dbać?

Wraz z oczekiwaniem na rozwiązanie, powinnaś uzbroić się w cierpliwość i czekać. Ponadto zadbaj o relaks i stan psychiczny. Pływanie jest wspaniałym sposobem na aktywny wypoczynek i zrzucenie ciężaru z twoich spuchniętych stóp.

Co trzeba zaplanować?

Jeśli potrafisz i lubisz gotować, zacznij pichcić na zapas. Rób podwójne porcje, a połowę zamrażaj. Po urodzeniu dziecka, ani ty ani twój partner nie będziecie mieli ani siły, ani chęci na gotowanie. Dlatego będziecie sobie wdzięczni, że o tym pomyśleliście wcześniej i zamiast szybkiego obiadu, na stole pojawi się domowy, pełnowartościowy posiłek.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat