Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 36. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

36tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Wraz z końcem ciąży, możesz poruszać się jak pingwin. Za sprawą hormonów ciążowych tkanka łączna rozluźnia się tak, aby dziecko mogło przecisnąć się przez kości miednicy. Możesz jednak odczuwać dyskomfort w okolicach miednicy. Jeśli tak, wystarczy w pozycji leżącej unieść biodra do góry, wziąć ciepła kąpiel lub poprosić partnera o masaż.

Jak rozwija się dziecko?

Wiele układów w organizmie twojego dziecka jest już w pełni wykształcone, co pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Natomiast wiele z nich wykształci się dopiero po porodzie, np. układ trawienny. Również kości i chrząstki są miękkie, dzięki czemu łatwiej będzie dziecku przejść przez kanał rodny.

Jak o siebie dbać?

Jeśli masz problem z piersiami i bardzo ci przeszkadzają, możesz zacząć spać w biustonoszu do karmienia. Jest on bardzo wygodny, a zanim dziecko przyjdzie na świat, możesz nosić go w ciągu dnia.

Co trzeba zaplanować?

Koniecznie skompletuj swój szpitalny ekwipunek. Oto lista rzeczy, które powinny się w nim znaleźć: książeczka zdrowia, środki higieniczne przydatne w czasie karmienia piersią (np. wkładki laktacyjne), ubranie na powrót ze szpitala, podpaski. Dla dziecka powinnaś przygotować: fotelik samochodowy, ubranie oraz pieluszki.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat