Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 34. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

35tydzien
Autor: Anna Bargieł

Jak zmienia się twoje ciało?

Hormony wpływają również na twój wzrok. Wraz ze zmniejszona ilością produkcji łez, może pojawiać się suchość oka, podrażnienia i dyskomfort. Dlatego też w czasie ciąży lepiej jest nosić okulary zamiast szkieł kontaktowych. Problemy ze wzrokiem są tymczasowe i po porodzie wszystko wraca do normy. Jednak w niektórych wypadkach jakiekolwiek problemy ze wzrokiem mogą być przyczyną cukrzycy ciążowej lub podwyższonym ciśnieniem krwi, dlatego o wszelkich zmianach informuj swojego lekarza.

Jak rozwija się dziecko?

Paznokcie malucha są na tyle długie, że mogą sięgać opuszków palców, albo nawet zawijać się wokół nich. Dlatego też obcięcie paznokci to jedna z pierwszych czynności po porodzie. Jeśli masz zamiar urodzić chłopczyka, jego jądra przesuwają się z brzucha do moszny.

Jak o siebie dbać?

Upewnij się, że wiesz wszystko o akcji porodowej oraz samego porodu. Wiedzę na ten temat powinnaś wynieść z zajęć w szkole rodzenia.

Co trzeba zaplanować?

Upierz wszystkie ubranka dla malucha, które kupiłaś lub dostałaś w prezencie oraz pościel. Do tego celu używaj najdelikatniejszych proszków do prania przeznaczonych dla niemowląt. Ma to na celu wyeliminowanie wszystkich czynników drażniących.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat