Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 33. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

31tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Wraz z zaspokojeniem potrzeb rosnącego dziecka, od początku ciąży objętość krwi zwiększyła się o 40-50%. Również poziom wód płodowych doszedł do maksymalnej objętości. W związku z tym możesz odczuwać potrącanie i popychanie – mniej płynu oznacza mniejsze amortyzowanie ciosów.

Jak rozwija się dziecko?

Na tym etapie ciąży, maluszek ma już całkowicie rozwinięty układ immunologiczny, dlatego też może już samodzielnie bronić się przed drobnymi infekcjami. Poza tym, ściany twojej macicy stają cię cieńsze, dlatego też więcej światła dostaje się do jej wnętrza, w związku z tym dziecko jest w stanie odróżnić dzień od nocy.

Jak o siebie dbać?

Z bezsennością boryka się 75% ciężarnych kobiet. Przyczyny są różne: przemiany hormonalne, częste wizyty w toalecie, drętwienie nóg, zgaga, trudności z ułożeniem się na łóżku i niepokój o urodzenie dziecka. By załagodzić te objawy, staraj się brać ciepłą kąpiel oraz pić szklankę mleka przed pójściem spać. Poproś również partnera o masaż relaksacyjny. Jeśli nadal masz problem z zasypianiem, poczytaj książkę lub posłuchaj odprężającej muzyki.

Co trzeba zaplanować?

Zaplanuj dni po porodzie. Zapewne większość rodziny i przyjaciół będzie chciała przyjść z wizytą i pomóc, ale może się to okazać trudne. Dlatego też zapisz imiona osób, które się zadeklarowały i ustal listę obowiązków.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat