Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 32. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

31tydzien
Autor: Autor zewnętrzny

Jak zmienia się twoje ciało?

Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, skurcze Braxtona-Hicksa stają się silniejsze, częściej występują, nawet mogą być bolesne. Mogą być trudne do odróżnienia od skurczów akcji porodowej. By złagodzić ich skutki, najlepiej często zmieniać pozycje albo wziąć ciepłą kąpiel. Jeśli mimo tego nadal występują, może zacząć się przedwczesna akcja porodowa. Dlatego jak najszybciej zadzwoń do swojego lekarza o poradę.

Jak rozwija się dziecko?

W związku ze zbliżającym się porodem, dziecko układa się w pozycji głową do dołu, a pośladkami ku górze. Także poród jest łatwiejszy, gdy dziecko wysuwa najpierw głowę. Jeśli jednak maluch ułożył się odwrotnie, nie martw się. Jeszcze ma czas, by zmienić swoją pozycję.

Jak o siebie dbać?

Oto rady na załagodzenie skurczów Braxtona-Hicksa: zmieniaj pozycje (wstawaj, jeśli siedziałaś i na odwrót), spaceruj, weź krótką, ciepłą kąpiel lub wypij kilka szklanek wody (skurcze mogą pojawiać się w wyniku odwodnienia). Jeśli mimo to skurcze przybierają na sile i są coraz bardziej regularne, od razu dzwoń do lekarza.

Co trzeba zaplanować?

Jeszcze masz czas na spakowanie rzeczy do szpitala, ale mimo to zacznij robić listę tego, co chcesz ze sobą zabrać. Poza ubraniem i szczoteczką do zębów, na twojej liście powinny się znaleźć: przekąska, aby nie tracić energii, ciepłe skarpetki i kapcie, ulubiona poduszka, książka do czytania, piżama, biustonosz do karmienia, ubrania dla dziecka na wyjście ze szpitala, aparat fotograficzny albo kamera oraz zapasowe baterie.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat