Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 23. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

22tydzien
Autor: Anna Bargieł

Jak zmienia się twoje ciało?

Na brzuchu może pojawić się czarna linia, wynikiem działania hormonów ciążowych. Jest to tzw. chloasma, zwana też maską ciążową ze względu na ułożenie plam. Wszystkie przebarwienia skóry znikają w ciągu kilku miesięcy po porodzie.

Jak rozwija się dziecko?

Na tym etapie ciąży, naczynia krwionośne oplatane są przez skórę, która jest wyjątkowo cienka. Jednak gdy maluch przyjdzie na świat będzie pulchne i gładkie.

Jak o siebie dbać?

Rozmawiaj z maluszkiem – przecież ma już doskonale rozwinięte narządy zmysłów. Tego typu rozmowy pozwolą dziecku oswoić się z twoim głosem. Kiedy już przyjdzie na świat, z łatwością go rozpozna.

Co trzeba zaplanować?

W związku z rosnącym w brzuchu maluchem, możesz potrzebować znacznie więcej minerałów i witamin. Dlatego też lekarz przepisze ci zwiększoną dawkę żelaza, by uniknąć anemii. Jeśli występują u ciebie następujące symptomy: nadmierne zmęczenie, słabość, krótki oddech, zawroty głowy to sygnał alarmowy, że masz anemię. Niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat