Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kalendarzyk ciążowy – 21. tydzień

Artykuł

Zastanawiasz się, co dzieje się w twoim organizmie w trakcie 40. kolejnych tygodni? Oto kalendarzyk ciążowy tydzień po tygodniu, który pomoże ci przetrwać i zrozumieć ten wyjątkowy czas w twoim życiu.

21 tydzień ciąży
Autor: Jan Walczyk

Jak zmienia się twoje ciało?

Niestety połowa kobiet w tym okresie zdążyła nabawić się rozstępów. Różowe, czerwone, a czasem purpurowe nieregularne prążki, spowodowane naciągnięciem się skóry nie wyglądają estetycznie. Nie ma jednej skutecznej metody zapobiegającej rozstępom, ale na pewno nie zaszkodzi jej codzienne nawilżanie, np. masłem kakaowym. Możesz również zainwestować w specjalne preparaty nawilżające przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Jak rozwija się dziecko?

W tym okresie, maluszek pije każdego dnia co najmniej kilkanaście mililitrów płynu owodniowego, by nawodnić i odżywić się, a także ćwiczyć połykanie i trawienie. Dziecko ma już rozwinięte kubki smakowe, dlatego potrafi rozróżnić smak płynu. W związku z tym zwracaj uwagę na to co jesz.

Jak o siebie dbać?

Bardzo częstą infekcją pojawiającą się w trakcie ciąży jest zakażenie układu moczowego. Wszystko związane jest z powiększającą się macicą, która blokuje odprowadzanie moczu z pęcherza. Nieleczona infekcja może prowadzić do zakażenia nerek! By tego uniknąć, codziennie pij 6-8 szklanek wody, oddawaj mocz przed i po stosunku oraz zakładaj bawełnianą bieliznę.

Co trzeba zaplanować?

Właśnie teraz jest najlepszy czas, by zacząć poważnie myśleć o porodzie. Najlepszym pomysłem będzie prowadzenie dziennika własnych przemyśleń i planów związanych z rozwiązaniem. Pomoże to w przekazaniu twoich pragnień bliskim, którzy będą cię wspierać przy porodzie.

Zobacz również kalendarz ciąży w: 1. tygodniu, 2. tygodniu, 3. tygodniu, 4. tygodniu, 5. tygodniu, 6. tygodniu, 7. tygodniu, 8. tygodniu, 9. tygodniu, 10. tygodniu, 11. tygodniu, 12. tygodniu, 13. tygodniu, 14. tygodniu, 15. tygodniu, 16. tygodniu, 17. tygodniu, 18. tygodniu, 19. tygodniu, 20. tygodniu, 21. tygodniu, 22. tygodniu, 23. tygodniu, 24. tygodniu, 25. tygodniu, 26. tygodniu, 27. tygodniu, 28. tygodniu, 29. tygodniu, 30. tygodniu, 31. tygodniu, 32. tygodniu, 33. tygodniu, 34. tygodniu, 35. tygodniu, 36. tygodniu, 37. tygodniu, 38. tygodniu, 39. tygodniu, 40. tygodniu

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat