Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Zakochany przedszkolak

Artykuł

Gdy strzała Amora trafi w przedszkolu kilkulatka, to dobra okazja, aby porozmawiać z dzieckiem na temat miłości i uczuć.

Zakochany przedszkolak
Autor: freepik

Pierwsza miłość naszej pociechy to dla małego człowieka wyjątkowe i całkowicie nowe doświadczenie. O tym, że nasz potomek jest zakochany, dowiemy się najprawdopodobniej od niego samego osobiście. Typowy kilkulatek zazwyczaj bowiem z chęcią, podekscytowaniem i przejęciem opowiada w domu o swojej pierwszej sympatii, bardzo ją idealizując. Aby nasza pociecha odpowiednio emocjonalnie się rozwijała, opłaca się unikać wyśmiewania i kpienia z porywów serca malucha, nawet gdy te bardzo nas śmieszą. Lekceważenie pierwszej miłości dziecka również nie wpływa dobrze na psychikę kilkulatka.

Dobry rodzic powinien potraktować poważnie czas przedszkolnego zakochania swojego potomka i przeprowadzić z nim kilka rozmów na temat miłości, uczuć, emocji. Warto uważnie słuchać, gdy pociecha szczerze zwierza się nam z najskrytszych myśli o swojej sympatii i podpowiedzieć dziecku, w jaki sposób może okazywać swoje uczucia. Gdy obiekt westchnień naszej pociechy odwzajemnia uczucia naszego dziecka, okres trwania pierwszego szkolnego zauroczenia może być naprawdę wspaniałym i pięknym doświadczeniem, wspominanym po latach z sentymentem. Gdy jednak jest to miłość bez wzajemności, koniecznym jest wspieranie kilkulatka w tym trudnym dla niego czasie i wytłumaczenie mu, że tak już czasem niestety w życiu bywa, że oprócz radosnych chwil czekają nas też mniej miłe przeżycia, takie jak np. zawody miłosne. Warto przypomnieć zasmuconemu malcowi, że tak jak po burzy wychodzi zawsze słońce, tak i on na pewno kiedyś w przyszłości szczęśliwie się zakocha i przekona na własnej skórze, czym jest odwzajemnione uczucie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat