Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Prywatne przedszkole

Artykuł

Ze względu na zbyt małą liczbą placówek publicznych, wielu rodziców decyduje się na skorzystanie z usług prywatnych przedszkoli. Wybór odpowiedniej placówki nie jest wbrew pozorom taki prosty.

Prywatne przedszkole
Autor: Materiały zewnętrzne

Warto jednak poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrego przedszkola, ponieważ to tam w dużej mierze kształtuje się osobowość dziecka. Od jakości metodyki pracy placówki, zależy także przygotowanie dziecka do nauki w szkole. 

Co wyróżnia niepubliczne przedszkole?

Prywatną placówkę przedszkolną, taką jak np. niepubliczne przedszkole we Wrocławiu, charakteryzuje przede wszystkim unikalna metoda nauczania, małe grupy oraz indywidualne podejście do dzieci. Przedszkole prywatne, to również gwarancja bezpieczeństwa dzieci, ponieważ ze względu na małe grupy, opiekunowie przez cały czas mają swoich podopiecznych w zasięgu wzroku. 

Metody wychowawcze w prywatnym przedszkolu

Dzięki kameralnym grupom prywatne placówki mogą realizować program nazywany Rodzicielstwem Bliskości. Jej podstawowym celem jest wykształcenie w dzieciach empatii oraz umiejętności budowania zdrowych relacji z rówieśnikami. Dzieci uczą się także, jak wytyczać granice i jak respektować je u innych osób. Tę metodę stosuje m.in. prywatne przedszkole Wrocław. Obok Rodzicielstwa Bliskości, przedszkole wdrożyło także program Porozumienie bez Przemocy, którego celem jest uczenie dzieci konstruktywnych metod rozwiązywania konfliktów, opartych na empatycznym dialogu. Pomaga to wyeliminować lub ograniczyć agresywne zachowania u dzieci. Te metody wychowawcze są szczególnie korzystne dla jedynaków, którzy nie mają poza placówką przedszkolną regularnych kontaktów z rówieśnikami. 

Zajęcia dodatkowe w placówce

Przedszkole, to nie tylko nauka i zabawa. To także zajęcia kreatywne, których celem jest wykształcenie i szlifowanie talentów u dzieci. Szczególne znaczenie ma odpowiednio dobrana muzyka, która rozwija kreatywność u podopiecznych przedszkola. Prywatne przedszkole kładzie także nacisk na rozwój motoryczny dzieci. Do dyspozycji przedszkolaków pozostaje w pełni wyposażona sala gimnastyczna. Znajdują się w niej atestowane sprzęty, takie jak np.:

- piłki do ćwiczeń;

- dyski sensoryczne; 

- tunele i huśtawki; 

- hula-hoop. 

Zrównoważony rozwój psycho-fizyczny dziecka sprawia, że nie tylko może ono uniknąć typowych wad postawy. Wyrabia to również nawyk regularnej aktywności fizycznej, dzięki czemu dziecko jako dorosły uniknie problemów z otyłością. Wreszcie poprzez regularny ruch, dziecko może rozładować nadmiar energii w efektywny sposób. 

Język angielski w prywatnym przedszkolu

Już wiele lat temu udowodniono, że naukę języka obcego należy zacząć  tak szybko, jak to możliwe. Najlepiej już na etapie przedszkola rozbudzić w dziecku chęć do nauki języków obcych. Wówczas po rozpoczęciu nauki w szkole, dziecko będzie już posiadało wstępną wiedzę oraz wykształcony mechanizm przyswajania wiedzy. Nauka na etapie przedszkola, opiera się oczywiście w głównej mierze na grach i zabawach edukacyjnych. Niemniej jednak są to bardzo skuteczne metody, jeżeli chodzi o przekazywanie wiedzy dzieciom. 

Jak widać, wybór prywatnego przedszkola to inwestycja na przyszłość dla naszego dziecka. Dzięki takiej placówce damy dziecku możliwość rozwoju kreatywności, nauki języka angielskiego, a także rozwoju fizycznego. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat