Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Wyprawki szkolne od pary prezydenckiej

Artykuł

Polska para prezydencka osobiście przygotowała sześć wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin w ramach akcji: Tornister Pełen Uśmiechów.

Wyprawki szkolne para prezydencka
Autor: Krzysztof Sitkowski / KPRP

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką z wielką pieczołowitością zajmował się niedawno pakowaniem do tornistrów przyborów szkolnych, które na pewno przydadzą się już niedługo sześciorgu dzieciom, które zostaną nimi obdarowane. Akcja: Tornister Pełen Uśmiechów, przeprowadzana od ośmiu lat pod egidą Caritasu, to ogólnopolska kampania mająca na celu zapewnienie wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin z trudną sytuacją materialną. W tym roku para prezydencka zadbała, by sześciorgu uczniów nie brakło podstawowych przyborów szkolnych. Do każdego plecaka została dołączona imienna dedykacja z podpisami głowy państwa i jego małżonki. Tornister Pełen Uśmiechów otrzyma m.in. rodzeństwo wychowywane w rodzinie zastępczej: jedenastoletnia Wiktoria i jej starszy brat Filip. Taki unikalny prezent osłodzi na pewno trudy nauki dzieciom objętych obowiązkiem edukacji i pozwoli poczuć się im wyjątkowo. Jak stwierdził rzecznik Caritasu Paweł Kęska: „gest pary prezydenckiej wskazuje, że pierwsi obywatele dbają o obywateli najmniejszych”. Wyprawki od Caritasu mają trafić do uczniów przed początkiem roku szkolnego.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat