Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Wegetarianka w ciąży

Artykuł

Wyłączenie z diety przyszłej mamy mięsa wciąż budzi w Polsce wiele emocji.

Wegetarianka ciaza
Autor: pixabay.com

Coraz więcej oczekujących dziecka przedstawicielek płci pięknej jest od jakiegoś czasu, ze świadomego wyboru, jaroszkami. Bycie w stanie błogosławionym nie musi jednak wcale oznaczać rezygnacji z obranego stylu żywienia i powrotu do jedzenia mięsa. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska powinna regularnie dostarczać bowiem znajdującemu się w brzuszku mamy maluszkowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych. Jeśli tak nie jest, lekarz prowadzący ciążę powinien doradzić ciężarnej, jak jeszcze ubogacić codzienne menu, bez sięgania po produkty mięsne, tak aby dziecko mogło zdrowo się rozwijać.

Aby zwiększyć komfort psychiczny ciężarnej wegetarianki, dobrze, aby korzystała ona z usług lekarza, który rozumie wykluczenie mięsa z codziennej diety i nie nalega na zmianę przyzwyczajeń, strasząc powikłaniami ciążowymi i porodowymi. Warto wybrać również na rozwiązanie szpital, w którym posiłki wegetariańskie nie są posiłkami - widmo.

Aby nie dopuścić do zapadnięcia na anemię w okresie ciąży, dobrze systematycznie kontrolować poziom żelaza. Zalecane jest, aby ciężarne wegetarianki dostarczały swojemu organizmowi dwa razy więcej tego pierwiastka niż kobiety jadające mięso. Warto też poprosić profesjonalnego dietetyka o ułożenie jadłospisu na czas oczekiwania na potomka oraz konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, szczegóły naszej ciążowej diety. Dla dbałości o odpowiedni rozwój płodu, należy nawet informować medyka o nabytych preparatach witaminowych.

Jeśli tylko spodziewająca się potomstwa jaroszka będzie dbała o należyty sposób odżywiania, słuchała zaleceń lekarza i kontrolowała swój stan zdrowia, nie ma przeciwskazań do tego, aby przez całe 9 miesięcy ciąży być wegetarianką. Najnowsze statystyki pokazują bowiem, że ogromna ilość ciąż jaroszek przebiega tak, jak należy, a dzieci w ich brzuszkach prawidłowo przybierają na wadze.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat