Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Uczeń znalazł zabytkowy przedmiot

Artykuł

Pewien nastolatek z Izraela przyuważył na wycieczce szkolnej wartościowy zabytek z przeszłości. Został nagrodzony za to certyfikatem.

Uczen-zabytkowy-przedmiot
Autor: freepik.com

Jakiś czas temu uczniowie Tamar High School w Hod Hasharon w Izraelu wybrali się z nauczycielem na wycieczkę na pustynię Negew. Zlokalizowane jest tam  Wzgórze Skorpionów, które słynie z bardzo malowniczych widoków. W pewnym momencie wycieczki chłopiec o imieniu Yonatan schylił się po jeden  z leżących na drodze charakterystycznych kamieni. Jego uwagę przykuł bowiem widniejący na nim oryginalny wzór. Uczeń pokazał swoje znalezisko nauczycielowi, a ten przekazał go do analizy archeologicznej. Gdy przedmiotowi przyjrzeli się specjaliści, okazało się, że jest ceramiczna lampka oliwna używana 1600 lat temu przez rzymskich żołnierzy, którzy strzegli fortu ulokowanego na Wzgórzu Skorpionów.  Archeolodzy uważają, że ów egzemplarz lampki wykonany został w mieście Petra, w Jordanii. Podobną lampkę znalazł 90 lat temu jeden z archeologów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat