Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Tego nie jedz będąc w ciąży

Artykuł

Kobieta w stanie błogosławionym powinna unikać pewnych produktów spożywczych. Oto ich przykłady.

Tego nie jedz ciaza
Autor: pixabay.com

Gdy przedstawicielka płci pięknej spodziewa się dziecka, wskazane jest, aby dla zdrowia potomka i swojego, zrezygnowała z określonych produktów spożywczych. Jest to przede wszystkim ta żywność, która nie jest zbyt odżywczo wartościowa oraz ta, która może negatywnie wpływać na ludzki organizm. Będąc w ciąży, warto unikać np. soli. Gdy przyszła mama będzie przesadzać z jej ilością, mogą wystąpić u niej obrzęki nóg, rąk i twarzy.

Kobiecie w ciąży szkodzi też nadmiar cukrów we krwi. Mimo potencjalnego ogromnego apetytu na słodycze, dobrze więc będąc przy nadziei, regularnie poskramiać chętkę na coś słodkiego. Lekarze i specjaliści od żywienia zalecają też, aby ciężarne unikały spożywania serów pleśniowych oraz surowego mięsa. Mogą w nich gnieździć się bowiem bardzo niebezpieczne bakterie. Można więc stwierdzić, że 9 miesięcy bez tatara i sushi to wyrażanie troski o zdrowie swojego potomka. Podobnie, jak i rezygnacja z konsumpcji surowych jajek. Ciąża bez kogla-mogla leży na pewno w interesie rozwijającego się płodu.

Niektóre ryby mogą zawierać sporą ilość rtęci. Warto dowiedzieć się, które gatunki morskich stworzeń cechuje łatwa przyswajalność rtęci i nie serwować ich sobie na talerz. Kobiety w ciąży powinny trzymać się także z dala od kawioru. Bakterie lubią bowiem ikrę. Przedstawicielki płci pięknej w stanie błogosławionym powinny unikać ponadto tych wędlin, które zawiera dużą ilość konserwantów, tłuszczy i soli. Aby ułatwić sobie stan ciążowy, dobrze wystrzegać się warzyw, po których dokuczają nam wzdęcia. Będąc przy nadziei należy również wyeliminować wysoko przetworzoną żywność. Opłaca się też nie objadać orzeszkami ziemnymi. Zmniejszamy bowiem wtedy podobno prawdopodobieństwo tego, że dziecko będzie w przyszłości na nie uczulone.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat