Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

Sposoby na niejadka

Artykuł

Problem z niejedzeniem dziecka spędza sen z powiek każdej matce.

Kanapki
Autor: pixabay.com

Nie potrafisz przekonać swojego malucha do jedzenia? Oto skuteczne sposoby na walkę z małym niejadkiem.

  1. 5 posiłków dziennie – maluch powinien wiedzieć, że w ciągu dnia czeka go 3 większe posiłki i 2 mniejsze. Jednak jeśli ominie jeden z nich, to nic się nie stanie.
  2. Regularna pora na posiłki – musisz przyzwyczaić dziecko do stałych godzin jedzenia. Najlepiej będzie jak 15 minut przed planowanym obiadem dasz mu do zrozumienia, że niedługo będzie musiał przerwać zabawę, by coś zjeść.
  3. Małe porcje – duże ilości jedzenia odstraszają dzieci. Dlatego nakładaj na talerz niewielkie ilości jedzenia i poczekaj, aż niejadek sam poprosi o dokładkę.
  4. Dekoruj – zaufaj swojej inwencji twórczej. Po Internecie krąży mnóstwo przepisów na ciekawe, kolorowe i fantazyjne dekoracje, które zachęcą malucha do jedzenia.
  5. Wspólne jedzenie – samotne jedzenie nie jest przyjemne dla nikogo. Dlatego też staraj się jeść nawet małe porcje razem z dzieckiem. Na twoim talerzu powinno się znaleźć również to, co przeznaczone jest dla malucha. Zapewne będzie chciało popróbować z twojego talerza.
  6. Ogranicz przekąski – malec nigdy nie zgłodnieje, jeśli ciągle będzie coś jadła: banany, chrupki czy truskawki. Dodatkowo ogranicz słodycze, gdyż hamują apetyt.
  7. Pozwól mu wybierać – jeśli malec ma ochotę tylko na surówkę, to nie zmuszaj go do zjedzenia np. mięsa.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat