Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Sąd nakazał 10-latce uczęszczać na lekcje religii

Artykuł

Rodzice pewnej trzecioklasistki nie mogli dojść do porozumienia w kwestii posyłania swojego dziecka na religie. Interweniował więc sąd.

Sad nakazal 10latka religia
Autor: pixabay.com

Poważna różnica zdań między mama i tatą pewnej 10-latki z Mazowsza, skutkowała tym, że rodzinny konflikt trafił na drogę sądową. Rodzicielka dziewczynki popierała bowiem chodzenie córki na lekcje religii, ojciec dziecka wypisał natomiast trzecioklasistkę z tych zajęć. Matka 10-latki była zwolenniczką tego, aby jej pociecha przystąpiła do I Komunii Świętej, tata dziewczynki namawiał zaś kilkulatkę do tego, aby do tego sakramentu nie przystępowała. Sąd w Grodzisku Mazowieckim, po przeanalizowaniu sprawy, przychylił się do zdania rodzicielki dziewczynki i orzekł, że 10-latka może uczęszczać na lekcje religii, nawet jeśli ojciec dziecka nie wyraża na to zgody. Przegrana strona procesu zapowiedziała skierowanie odwołania do Strasburga.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.6/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat