Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Prezydent odprowadził 11-latkę do szkoły

Artykuł

Piękny gest prezydenta Macedonii Północnej - polityk towarzyszył cierpiącej na zespół Downa dziewczynce w drodze na lekcje.

Prezydent szkola
Autor: YouTube / Претседател на Република Северна Македонија

Mieszkająca w macedońskim mieście Gostivar 11-letnia Embla nie ma beztroskiego dzieciństwa. Dzieci w szkole dokuczają jej bowiem nagminnie z tego powodu, że jest osobą cierpiącą na zaburzenia rozwojowe. Dziewczynka ma bowiem zespół Downa. Jej sytuacją przejął się sam prezydent Macedonii. Aby wyrazić swoją empatię i wsparcie dla dzieci z nieprawidłowościami w rozwoju, spotkał się z jej rodziną, a potem odprowadził Emblę aż pod budynek jej szkoły. “Dzieci z zespołem Downa powinny czuć się mile widziane, zarówno w szkolnych ławkach, jak i na dziedzińcu szkolnym” - nie ma wątpliwości prezydent. “Uprzedzenia są główną przeszkodą w budowaniu równego i sprawiedliwego społeczeństwa dla wszystkich” - wyznał także publicznie polityk.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat