Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Podręczniki szkolne – zmora portfeli rodziców

Artykuł

Każdy rok szkolny ogałaca rodziców uczniów z coraz to nowych kwot. Szczególnie uciążliwym okresem jest czas, gdy trzeba zaopatrzyć dziecko w różnorakie podręczniki. Jak więc nie zbankrutować?

Podreczniki szkolne zmora rodzicow
Autor: pixabay.com

Nie ma zlituj się. Gdy jest się rodzicem jednego lub większej ilości dzieci objętych powszechnym obowiązkiem szkolnym, zobowiązanym się jest do zapewnienia potomstwu potrzebnych materiałów edukacyjnych, w tym podręczników, ćwiczeń i zeszytów. Dziwnym trafem, ceny książek co roku idą w górę, zwłaszcza przed początkiem września. Wymusza to ogałacanie portfeli rodziców, którzy z ciężkim sercem, dla dobra swoich dzieci pozbywają się ciężko zarabianych pieniędzy. Są jednak sposoby, aby koszty ponoszone na zakup artykułów szkolnych były mniejsze. Jednym z nich jest rozejrzenie się za podręcznikami szkolnymi jak najwcześniej, zanim ich rynkowa wartość pójdzie w górę. Kolejnym i coraz bardziej powszechnym: zakup podręczników online. Zaoszczędzamy dzięki temu czas poświęcany na bieganie do księgarń w poszukiwaniu jeszcze jednej arcypotrzebnej dziecku w poszerzaniu horyzontów: książki. Dzięki internetowym zakupom można też pozostawić w rodzicielskim portfelu sporą kwotę. Podręczniki szkolne kupowane w Sieci bywają bowiem o wiele tańsze od tych oferowanych w tradycyjnych sklepach, a dzięki skumulowaniu zamówienia uzyskać możemy czasem okazyjny rabat albo otrzymać którąś z publikacji za darmo. Kupujący pozycje edukacyjne przez Internet chwalą również fakt, że dzięki transakcjom online nie muszą dźwigać ciężkich, kilkuset stronicowych książek potrzebnych dzieciom w szkole, całość zamówienia przywożona bowiem zostaje im najczęściej do domu. Klient ma też zazwyczaj opcję odebrania książek w wybranym przez siebie punkcie. Wszystko więc zależy od tego, co woli. Zamawiającym podręczniki szkolne w Internecie rodzicom odpada też problem martwienia się, gdzie zdobyć rozchwytywaną pozycję, wybrany tytuł zostanie bowiem dla klienta automatycznie zarezerwowany, odłożony i przygotowany do dostarczenia. Atutem kupowania podręczników szkolnych online bywa też darmowa dostawa, którą gwarantuje wielu usługodawców. Lubiący nowoczesne rozwiązania i beztroski początek roku szkolnego u swojego potomstwa rodzice zaglądają coraz częściej na strony internetowych księgarń i punktów handlowych oferujących literaturę edukacyjną, aby właśnie tam, w zaciszu domowym wybrać to, co dzieciom na danym poziomie zdobywania wykształcenia jest absolutnie niezbędne. Zakupy podręczników szkolnych online zyskują z każdym rokiem nowe rzesze zwolenników. I chyba trudno się temu dziwić. Powszechny dostęp do Internetu to przecież nie tylko źródło informacji i rozrywki, ale i ułatwienie codzienności zarówno ucznia jak i jego rodziców.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat