Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Pierwsza szkoła z takim patronem

Artykuł

Od początku tego roku szkolnego jedna ze szkół w Zabrzu nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkołę odwiedził niedawno Jurek Owsiak.

Pierwsza szkola wosp
Autor: facebook.com/SP41S

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu obchodziła niedawno 40-lecie swojego istnienia. Placówka spośród innych szkół w Polsce wyróżnia się m.in. tym, że nadano jej imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uchwałę o nadaniu zabrzańskiej podstawówce nietypowego patrona przegłosowało większość radnych. Pomysł, aby szkoła nosiła imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszedł od rady rodziców i rady pedagogicznej placówki. “Rodzice często wspominali, jak dziecko leżało w szpitalu czy w trudniejszych warunkach przychodziło na świat, jak sprzęt zakupiony przez fundację ratował życie, a potem zdrowie naszych uczniów” - wypowiedziała się w mediach dyrektor szkoły. “Ta szkoła jest niebywała” - nie ma wątpliwości Jurek Owsiak.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat