Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Ostre potrawy w ciąży

Artykuł

Będąc w ciąży trzeba rozważnie podchodzić do swojego jadłospisu. Lista potraw zakazanych podczas ciąży bardzo często zależy od indywidualnych cech organizmu przyszłej mamy, jej kondycji oraz stanu zdrowia.

Ostre potrawy ciaza
Autor: pixabay.com

Wiele kobiet w ciąży ma dylemat, czy powinny jeść i pić wszystko, na co mają ochotę. Z jednej strony starają się dbać o zdrowy jadłospis, aby dostarczyć dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Z drugiej jednak często mają ochotę na coś niekoniecznie zalecanego ciężarnym, np. na pikantne potrawy.

Kobiety spodziewające się dziecka bez obaw mogą jeść pikantne potrawy, ponieważ nie wpływają one bezpośrednio na płód. Co więcej, niektóre z nich mogą mieć korzystny wpływ po przyjściu na świat dziecka. Maluchy, które regularnie jedzą czosnek zwykle przez dłuższy czas jedzą pokarm matki. Poza tym niektóre dzieci lubią różnorodność smaku mleka.

Bardzo dużo zależy od przyzwyczajeń żywieniowych kobiet. Jeśli przyszła mama czuje ostre pieczenie po zjedzeniu pikantnej potrawy, zaś dziecko wydaje się poirytowane, warto pomyśleć o złagodzeniu diet i odstawieniu pikantnych dań, przynajmniej na jakiś czas.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat