Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Nieszczepione dziecko zaraziło matkę pneumokokami

Artykuł

Kilkunastomiesięczny synek przeniósł na swoją matkę groźne bakterie. Kobieta zmarła.

Nieszczepione dziecko zarazilo matke pneumokoki
Autor: pixabay.com

W Polsce szczepienia małych dzieci przeciwko pneumokokom są obowiązkowe, na świecie niekoniecznie. Przypadek niedawnego zgonu pewnej Australijki pokazuje, że warto szczepić swoje potomstwo. 35-letnia Imogen doświadczyła tego niestety z tragicznym skutkiem na własnej skórze. Opiekująca się swoim 17-miesięcznym synkiem kobieta, została przez niego zakażona pneumokokami. Dowiedziała się o tym, gdy podczas drugiej ciąży trafiła do szpitala z silnym bólem ucha. Okazało się, że złośliwe bakterie wyrządziły już takie szkody w jej organizmie, że nie pomogą jej żadne leki. Chcąc ratować płód, który Imogen nosiła w swoim łonie, lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Córeczka Australijki przyszła szczęśliwie na świat, ale jej mama przez pneumokoki niedługo potem zmarła, osieracając małą Eleanor i jej starszego braciszka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat