Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Nie wystawia ocen z angielskiego. Dyrekcja popiera

Artykuł

Pewna warszawska nauczycielka odeszła od tradycji oceniania uczniów przy pomocy cyfr. Zamiast tego jej podopieczni i rodzice czytają raz na jakiś czas oceny opisowe.

Nie wystawia ocen
Autor: freepik

Pani Magdalena Sierocka zatrudniona jest w jednej z warszawskich szkół jako nauczycielka języka angielskiego. Korzystając z tego, że placówka edukacyjna, w której pracuje, otwarta jest na nowoczesne i niestandardowe metody kształcenia, kobieta odeszła od wystawiania uczniom tradycyjnych ocen. W ich miejsce wprowadziła oceny opisowe. Okazuje się, że na takie rozwiązanie pozwala obowiązujące w Polsce prawo oświatowe. Jego przepisy mówią bowiem m.in. o tym, że autonomia, jaką posiada nauczyciel daje mu wolność  kształtowania procesu nauczania. Dzięki tym właśnie regulacjom, uczniom pani Magdaleny wystawiana jest tylko jedna ocena cyfrowa na rok: ocena końcoworoczna. Nie znaczy to jednak, że powierzone jej pieczy dzieci i młodzież stronią od nauki. Wręcz przeciwnie. Warszawska anglistka dokłada  bowiem wszelkich starań, aby jej podopieczni byli nieustannie motywowani do nauki.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat