Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Mimo pandemii lekcje stacjonarne w jednej z małopolskich szkół

Artykuł

W jednej z tarnowskich podstawówek uczniowie cały czas edukują się stacjonarnie. Dyrekcja powołuje się na jeden z paragrafów rozporządzenia ministra edukacji.

Pandemia szkola stacjonarnie
Autor: freepik

W Katolickiej Szkole Podstawowej w Tarnowie uczniowie nie uczą się zdalnie. Jest tak dlatego, że w przepisach dotyczących edukowania uczniów w czasach pandemii umieszczono zapis o tym, że jeśli rodzice nie są w stanie zapewnić zdalnego nauczania, dyrektor ma obowiązek zapewnić takie nauczanie w formie stacjonarnej. Tarnowska placówka od dawna korzysta z tego paragrafu. Uczęszcza do niej bowiem tylko 40 uczniów. Rodzice wszystkich dzieci zapisanych do owej podstawówki oświadczyli na piśmie, że nie są w stanie zapewnić swoim pociechom zdalnego nauczania. Dyrekcja zgodziła się więc, aby uczniowie realizowali obowiązek szkolny w tradycyjny sposób. Z racji tego, że naukę pobiera tylko 40 uczniów, szkoła nie ma problemu z zachowaniem dystansu społecznego. Każde z dzieci siedzi na każdej lekcji w osobnej ławce. System stosowany w placówce jak do tej pory sprawdza się wyśmienicie. W szkole nie odnotowano bowiem żadnego przypadku koronawirusa.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat