Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Masaż niemowląt

Artykuł

Naukowcy udowodnili, że z regularnym masowaniem malucha wiąże się wiele korzyści.

Masaz niemowlat
Autor: pixabay.com

Jednym z nich jest wzmocnienie więzi pomiędzy niemowlakiem a rodzicem. Poza tym, delikatny masaż sprzyja rozwojowi dziecka oraz prawidłowemu przyrostowi wagi. Oprócz tego poprawia rozwój mózgu, pobudza układy w organizmie dziecka i wspomaga trawienie. Dzieci, które są regularnie masowane nie mają problemów z gazami, zaparciami i przekrwieniem. Poza tym są bardziej zrelaksowane, a co za tym idzie - lepiej śpią.

Podczas masażu należy dotykać dziecka w delikatny sposób, ale nie za subtelnie, by ruchy nie łaskotały niemowlaka. Najlepiej jest zacząć masowanie dziecka od centrum na zewnątrz. Warto obserwować dziecko i jego reakcje. Pamiętajcie, że celem masażu niemowlaka jest jego rozluźnienie. Dlatego też jeśli dziecko nawiązuje kontakt wzrokowy, regularnie oddycha, ma otwarte ręce i zrelaksowane ciało, a także nie płacze można kontynuować masaż. Masowanie należy przerwać, gdy niemowlę rozgląda się na boki, odpycha, kopie nogami lub płacze.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat