Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Masaż Shantala - co to jest i jak się go nauczyć?

Artykuł

Masaż Shantala to technika masowania niemowląt oraz dzieci, która wywodzi się z Indii. Wpływa ona korzystnie zarówno na malucha, jak i rodzica. Sprawdź, jak wykonać masaż Shantala, a także dowiedz się, gdzie można się go nauczyć.

Masaz shantala
Autor: Materiały zewnętrzne

Masaż Shantala - co to jest i na czym polega?

Masaż Shantala to metoda masowania niemowląt i starszych dzieci, która korzystnie wpływa na ich rozwój psychoruchowy. Technika ta wywodzi się z Indii, a za jej rozpowszechnienie na terenie całej Europy odpowiada francuski położnik, Frederique Leboyer. Podczas pobytu w Kalkucie, mężczyzna zobaczył sparaliżowaną kobietę, która siedziała na ziemi i masowała swoje dziecko. Nazwa tej metody pochodzi od jej imienia. Dziś techniki zapoczątkowanej przez ubogą Hinduskę uczy niemal każda szkoła masażu. Poznań posiada kilka placówek tego typu, dlatego znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno być problemem. Masaż Shantala nie jest masażem rehabilitacyjnym i może wykonywać go każdy rodzic po uprzednim kontakcie z pediatrą. 

Masaż Shantala - co daje?

Masaż Shantala przynosi wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica. Po pierwsze, zaspokaja on potrzebę dotyku i kontaktu, wzmacnia więź emocjonalną, pomaga w uregulowaniu snu, uspokaja i wycisza. Poza tym wpływa pozytywnie na trawienie, krążenie, zapobiega kolkom oraz poprawia naturalną odporność, dzięki stymulacji układu limfatycznego. Rodzic, który wykonuje masaż, może się wyciszyć oraz zwiększyć swoją pewność siebie pod kątem opieki nad niemowlęciem. Technika ta łagodzi również depresję poporodową oraz umożliwia lepsze zrozumienie komunikatów wysyłanych przez dziecko. 

Jak wykonywać masaż Shantala?

Wielu rodziców zastanawia się, jak wykonywać masaż Shantala. Technika ta polega na masowaniu klatki piersiowej, ramion, przegubów dłoni, brzucha, nóg, stóp, pleców i twarzy dziecka. Można robić to za pomocą specjalnej oliwki dla niemowląt lub oleju spożywczego. Kluczowe jest, aby nie przerywać kontaktu z maluchem - jedna dłoń powinna cały czas masować poszczególne obszary, a druga podtrzymywać jego ciało. Cały masaż trwa od 5 do 20 minut. Jeśli dziecko wydaje się rozdrażnione lub niezadowolone, należy go zakończyć. Technikę tę można stosować 3-4 razy w tygodniu. 

Jak nauczyć się masażu?

Masaż Shantala to jedna z metod, której można nauczyć się w szkole masażu w Poznaniu. Słuchacze na kierunku technik masażysta, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu m.in. teorii masażu, anatomii i fizjologii, podstaw fizjoterapii, a także BHP i pierwszej pomocy. Oprócz wykładów odbywają oni również zajęcia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Do ich dyspozycji są łóżka i materace do masażu, kliny, wałki, półwałki, drabinki rehabilitacyjne, stoły oraz fantomy. Szkoła masażu w Poznaniu stawia na najwyższą jakość kształcenia, dlatego zajęcia prowadzą profesjonaliści w swoich dziedzinach, czyli zawodowi masażyści i fizjoterapeuci. Co ważne, kierunek jest w pełni darmowy - słuchaczy nie obowiązują opłaty za czesne, wpisowe, legitymację, indeks, egzaminy w sesji poprawkowej, a także liczne usługi w sekretariacie, np. wydanie szkolnego planu nauczania.

Absolwenci poznańskiej szkoły masażu są doskonale przygotowani do wymagań rynku pracy. Mogą oni podjąć zatrudnienie m.in. w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, rekreacyjno-wypoczynkowych, prywatnych salonach masażu, klubach sportowych, sanatoriach lub założyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi klientom prywatnym. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat