Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Mama uczy dzieci ułamków przy pomocy kieliszka z winem

Artykuł

Pewna Brytyjka znalazła sposób, by w bardzo prosty sposób wytłumaczyć swoim pociechom, czym są ułamki. Internauci zachwycają się jej inwencją.

Mama ulamki wino
Autor: YouTube / Mrs Jeeps

Matematyka bywa szkolną zmorą milionów uczniów. Na szczęście jedna z mieszkanek Wielkiej Brytanii wpadła na pomysł, jak obrazowo i jasno wyjaśnić dzieciom, co to są ułamki. Do swojej lekcji wykorzystała butelkę z winem i kieliszek. Jej metoda naukowa nie jest skomplikowana. Wystarczy stopniowo nalewać do kieliszka wyskokowy trunek. Ot, cała filozofia. Najpierw napełniamy naczynie do jednej czwartej, tłumacząc dziecku, że ilość płynu to ćwiartka, potem do połowy, następnie do trzech czwartych i po brzeg kieliszka. Za każdym razem informujemy pociechę, jaki to ułamek. Następnie opróżniamy kieliszek, wypijając wino i powtarzamy lekcję, aby uczeń utrwalił przekazaną mu wcześniej wiedzę. Zamiast alkoholu użyć możemy oczywiście wody mineralnej lub soku. Kieliszek zaś może zostać zastąpiony przez szklankę. Tę oryginalną lekcję pojąć powinny nawet najbardziej anty-matematyczne dziecięce umysły. Spróbujecie?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat