Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Mała świnka” – recenzja

Artykuł

Urocza historia świnki, która wyruszyła w świat.

Mala swinka
Autor: Materiały prasowe

„Mała świnka” to bardzo krótka, ale jakże przyjemna opowieść o zwierzątku żyjącym na farmie. Świnka jest ulubienicą gospodarzy, a jej ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się w błotku. Pewnego dnia pani domu postanawia zrobić generalne porządki, likwidując tym samym ulubione miejsce swojej podopiecznej. Obrażona świnka postanawia wyruszyć na poszukiwanie mięciutkiego, ciepłego błotka.

Arnold Lobel to amerykański autor oraz ilustrator, mający na swoim koncie prawie sto książek dla dzieci. Znany jest głównie z serii „Mysich bajeczek”, „Żabek i Ropuch”, a także „Mysich przysmaków”.

Ta historia ma ogromny atut, jakim jest przeniesienie się do czasów dzieciństwa. Czytając tę opowieść dziecku, wyobraźnia pracuje i u czytelnika, i u słuchającego. Maluch ma szansę poznać, jak wygląda farma, jakie żyją na niej zwierzątka, jak wygląda praca na farmie. Dodatkowo rodzic bądź opiekun może wrócić wspomnieniami do swoich czasów i opowiedzieć, jak to było, gdy on miał kilka lat.

Wybierając książki z literatury dziecięcej, warto też zwrócić uwagę na budowę publikacji. „Mała świnka” zbudowana jest solidnie. Gruba okładka i kartki zapewnią wytrzymałość, gdy ta wpadnie w ręce małego czytelnika. Książeczka jest również bogata w bardzo proste i jednocześnie czarujące rysunki. Fabuła jest skromna, ale urocza i zapadająca w pamięć. Dzieci, które uczą się czytać, mogą samodzielnie poznawać historię świnki; litery są duże, a ilość zdań przypadająca na stronę jest mała. Treść jest dokładnie przedstawiona i łatwa w odbiorze. Ponadto można z niej wynieść cenne wartości. Uczy szacunku do zwierząt i środowiska, w którym żyją.

Gorąco polecam tę lekturę wszystkim rodzicom i ich pociechom. Arnold Lobel sprawił, że poznanie zwierząt i warunków, w jakich żyją, stanie się wspaniałą zabawą – wartościową i ciekawą!

Arnold Lobel, „Mała świnka”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat