Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Kinezjologia edukacyjna

Artykuł

Zarówno dorośli jak i dzieci mogą korzystać z metody terapeutycznej zwanej kinezjologią edukacyjną. Przynosi ona w wielu przypadkach nieocenione rezultaty.

Kinezjologia edukacyjna
Autor: pixabay.com

Kinezjologia edukacyjna nosi też nazwę „gimnastyki mózgu”. Dzięki niej poprawić można swoją pamięć i koncentrację, bodźcować mózg, pomóc osobom z dysleksją, dysortografią, dysgrafią, dyskalkulią oraz z nadpobudliwością psychoruchową. Kinezjologia edukacyjna wspiera rozwój dzieci i dorosłych, aktywizuje obie półkule mózgowe, redukuje stres, bywa sposobem na relaks.

Twórca kinezjologii edukacyjnej, dr Paul E. Dennison, doszedł do wniosku, że wykonywanie określonych ruchów i aktywności fizycznych, usprawnia proces myślenia. Dzięki temu człowiek udoskonalać może swoje umiejętności i lepiej wchłaniać wiedzę. Kinezjologia edukacyjna polega więc na wykonywaniu prostych ćwiczeń poprawiających pracę mózgu. Ważna jest także odpowiednia technika oddychania. Efekty widoczne są już po kilku tygodniach stosowania tej coraz bardziej popularnej i niewymagającej nakładów finansowych metody terapeutycznej.

Kinezjologia edukacyjna pomaga niwelować czynniki hamujące proces uczenia się i zwiększa wydolność mózgu. Im więcej ruchu w życiu człowieka, tym lepiej dla ludzkiego umysłu.

Celem „gimnastyki mózgu” jest jak najlepsze zintegrowanie ciała i umysłu osoby posiłkującej się kinezjologią edukacyjną. Równowaga między tymi dwiema sferami gwarantuje optymalne wykorzystanie naszego potencjału i odpowiednie tempo pracy rozumu, bez zaburzeń, które negatywnie działają na nasz intelekt.

Komu marzy się więc harmonijne funkcjonowanie, może pokusić się o codzienną „gimnastykę mózgu” i sprawdzić, czy opracowana przez dr Paula Dennisona metoda jest rzeczywiście w jego przypadku skuteczna. Kilkadziesiąt lat rozwoju kinezjologii edukacyjnej gwarantuje, że jest z jakich zestawów ćwiczeń wybierać.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat