Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

„Jedz dla dwojga, nie za dwoje” – recenzja

Artykuł

Kobieta w ciąży nie musi jeść za dwoje tylko dla dwojga?

Jedz dla dwojga
Autor: Materiały prasowe

Zapewne wiele osób zdziwi ta teza, gdyż przekazywany z pokolenia na pokolenie mit mówił, że należy jeść dużo i wszystko, na co kobieta ma ochotę…

Czy jest tak naprawdę? Czy zawsze „stan błogosławiony” to nadprogramowe kilogramy, złe samopoczucie? Z poradnikiem Anny Rogulskiej zapoznasz się w sposób zresztą bardzo interesujący dla czytelnika, z podstawowymi zasadami żywienia. Są to porady o tym, czego potrzebuje nasz organizm w oczekiwaniu na dziecko. Autorka wyjaśnia, na jakie składniki mineralne i witaminy jest w tym okresie największe zapotrzebowanie kobiety. Co szkodzi, a czego lepiej unikać lub co jeść rzadko. Na końcu książki znajduje się przykładowy tygodniowy jadłospis uwzględniający zalecenia autorki. W samej treści omawiającej poszczególne zagadnienia znajdziemy przepisy – jak na przykład zrobienie domowej wędliny.

Uważam, że jest to fachowa i rzetelna propozycja nie tylko dla kobiet w ciąży, ale dla pozostałych „zapracowanych” i tych, w których pojawiła się potrzeba zmiany nawyków żywieniowych. Bo nie tyjemy z powodu dziecka, które w nas rośnie, ale właśnie z powodu utrwalonych, niezdrowych „rytuałów” związanych z jedzeniem i jego spożywaniem.

A. Rogulska, „Jedz dla dwojga, nie za dwoje”, Wydawnictwo PZWL 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat