Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać?

Artykuł

Chcecie zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu? Domek ogrodowy na pewno pomoże w osiągnięciu tego celu. Jak jednak wiedzieć, który wybrać? Dowiecie się z tego poradnika

Domek ogrodowy dla dzieci
Autor: Materiały zewnętrzne

Każde dziecko marzy o miejscu wyłącznie dla siebie, gdzie z dala od rodziców będzie mogło oddać się nieskrępowanej niczym zabawie. Domek ogrodowy stanowi urealnienie tego typu marzeń. Dawniej tego rodzaju domki dla dzieci, rodzice wykonywali samodzielnie poświęcając na to wiele godzin. Obecnie za sprawą mocno rozwiniętego rynku zabawek dla dzieci nic nie stoi na przeszkodzie aby taki dom ogrodowy po prostu zakupić. Jak jednak wiedzieć, który model będzie odpowiedni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Domek ogrodowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wybierając domek ogrodowy należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Po pierwsze będą to certyfikaty bezpieczeństwa. Jako, że zabawka będzie używana przez maluchy musi być w pełni bezpieczna. Drewniane domki nie mogą posiadać wystających elementów czy też ostrych krawędzi. Odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa gwarantują, że podczas zabawy ryzyko jakiegoś uszczerbku na zdrowiu dziecka będzie minimalne.

Nie bez znaczenia jest również materiał z jakiego został wykonany domek ogrodowy dla dzieci. Obecnie spotkać można domki drewniane jak i też domki wykonane z tworzywa sztucznego. Jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety jak i też wady. Przyjrzymy im się dokładniej w dalszej części artykułu.

Kluczowe jest również dobranie wielkości domku do wieku dziecka ( lub dzieci, jeżeli ma się w nim bawić rodzeństwo ). Domki plastikowe są przeznaczone już dla dzieci powyżej pierwszego roku życia i mają najczęściej wymiary metr na metr. Dzieci rosną jednak bardzo szybko dlatego jeżeli zakup ma być opłacalny pod względem ekonomicznym dobrze jest rozważyć wybór większego modelu. Pozwoli to dzieciom dłużej nacieszyć się ogrodowym domkiem ( nie wolno jednak przesadzać i wybierać modeli za bardzo na wyrost ).

Bardzo istotnym czynnikiem zakupowym jest jeszcze cena. Domki ogrodowe mogą bowiem kosztować od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy w zależności od wielkości oraz dodatkowego wyposażenia. Trzeba też wyraźnie zauważyć, że modele wykonane z drewna będą droższe od swoich odpowiedników z plastiku.

Domek plastikowy a może domek drewniany dla dzieci?

Drewno to jeden z lepszych materiałów z jakiego można wykonać meble czy też elementy do ogrodu. Nic dziwnego, że używa się go do tworzenia domków ogrodowych dla dzieci. Drewno odznacza się dużą twardością oraz odpornością na uszkodzenia czy też czynniki zewnętrzne. Na plus należy również zaliczyć wygląd i prezencje drewnianych domków. Domki drewniane nie są pozbawione jednak wad. Ze względu na użyty materiał są one cięższe i trudniej jest je przenieść z miejsca na miejsce. Dodatkowo wymagają one odpowiedniej konserwacji aby przez długi czas zachować swój wyjątkowy charakter.

Domki ogrodowe z plastiku pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno jednak już zdążyły zyskać sobie spore grono fanów. Tworzywo sztuczne to bardzo plastyczny materiał dlatego też domki tego rodzaju mogą przybierać różnorodne, fantazyjne kształty. Ze względu na niską wagę domki z plastiku można łatwo przenieść z miejsca na miejsce w ogrodzie. Występują również w dużo szerszej gamie kolorystycznej niż drewniane odpowiedniki. Na minus należy zaliczyć mniejszą wytrzymałość niż w przypadku domków drewnianych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat