Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Domek dla lalek to nie wszystko - spójrz na te mebelki!

Artykuł

Trudno o bardziej ponadczasową zabawkę niż domek dla lalek. Pamiętaj jednak, że zabawa z jego wykorzystaniem nie będzie tak udana, jeśli nie zaopatrzysz malucha w odpowiedni zestaw mebelków.

Domek dla lalek mebelki
Autor: Materiały zewnętrzne

Jak pomóc mu urządzić domek i dlaczego jest to tak ważne?

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku nie brakuje interaktywnych zabawek i urządzeń gwarantujących wirtualne rozgrywki pokroju Playstation, maluchy mogą bawić się na tysiące różnych sposobów. Często jednak to te najbardziej tradycyjne rozwiązanie okazują się najlepsze i najbardziej rozwojowe. Wystarczy przyjrzeć się tendencjom zakupowym wśród rodziców by zauważyć, że rosnącą w siłę tendencją w kontekście zabawek jest umiłowanie tradycji. Naturalne materiały, proste kształty i brak elementów elektronicznych – to właśnie takie trendy królują obecnie wśród polskich rodziców. Przykładem mogą być domki dla lalek, wśród których zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele drewniane.

Domek dla lalek z zestawem mebelków

Drewniane domki dla lalek – dlaczego są tak popularne?

Rosnąca świadomość konsumencka sprawia, że klienci sklepów coraz większą uwagę poświęcają jakości wyrobów. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku zabawek, które rodzice wybierają coraz uważniej, przywiązując uwagę nie tylko do aspektów edukacyjnych i wizualnych, ale również trwałości. Szukają również etycznych marek wykorzystujących materiały przyjazne dla środowiska i pozyskiwane ze zweryfikowanych źródeł. Zabawki drewniane bardziej wpisują się w tę tendencję niż wyroby plastikowe. Drewniane domki dla lalek to wyroby, które służą nawet wielu generacjom maluchów, wytrzymując kilkadziesiąt lat intensywnego użytkowania bez żadnego uszczerbku. Niełatwo je złamać, nie pękają pod wpływem nacisku, jak na przykład plastik. Wszystko to sprawia, że stały się pożądanym wśród opiekunów towarem, detronizując wyroby z tworzywa sztucznego.

Domek z mebelkami Picollo

W sklepach można znaleźć bardzo zróżnicowany wybór domków dla lalek o różnych gabarytach i dodatkowych funkcjach, jak choćby modele 2w1 połączone z kuchnią dla dzieci. Drewniane zabawki to specjalność niektórych z nich, jak choćby sklepu online Dollo. Warto szukać drewnianych domków właśnie w nich z uwagi na większe spektrum produktów z tej samej kategorii.

Drewniany domek dla lalek z mebelkami – świetny wybór dla oszczędnych

Choć zakup domku z mebelkami może wydawać się droższym wariantem, w rzeczywistości gwarantuje to całkiem sporą oszczędność ze względu na brak konieczności pojedynczego zakupu mebelków. Takie rozwiązanie byłoby znacznie droższe, a przy tym trudne do zrealizowania – niełatwo jest znaleźć na rynku poszczególne mebelki.

Wybierając domy dla lalek z mebelkami, pamiętaj o zwróceniu uwagę nie tylko na ich stylistykę, ale również na wykończenie. Nie powinny mieć ostrych kątów, co zwiększa ryzyko skaleczenia. Jeśli wybierasz domek dla kilkuletniego malucha, warto również sprawdzić, czy części nie są zbyt małe – na tyle, aby maluch mógł je połknąć.

Domek dla lalek a rozwój dziecka

Różnorodny wystrój domku od najmłodszych lat oddziałuje na zmysł estetyczny dziecka, kształtując go. Może ono eksperymentować, zmieniając układ aranżacji i dostosowując domek do potrzeb większej ilości lalek. Jeśli lubisz prace ręczne, możesz pokusić się o samodzielne wykonanie dywaników czy dekoracji dla dziecka na szydełku. A może udekorujecie domek wspólnie świeżo zebranymi bądź zasuszonymi kwiatami?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat