Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Jak wytłumaczyć dziecku, że koronawirus nie oznacza śmierci?

Artykuł

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, bardzo boją się koronawirusa i jego ewentualnych skutków.

Dziecko koronawirus wytlumaczyc
Autor: pixabay.com

Coraz więcej dzieci odczuwa strach przed wydarzeniami, które aktualnie dzieją się zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Medialna nagonka, przerażające informacje w sieci oraz szereg czynności profilaktycznych sprawiają, że dzieci panikują i ogarnięte są negatywnymi emocjami. Jak się zachować w takiej sytuacji i w jaki sposób wytłumaczyć dziecku, żeby nie przerażać go jeszcze bardziej?

Przede wszystkim – sama zachowaj spokój i opanowanie. Nie denerwuj się, nie spędzaj zbyt wiele czasu na śledzeniu bieżących informacji, które, owszem, są istotne, ale powodują, że negatywne emocje z nimi związane oddziałują zarówno na ciebie jak i dziecko.

Wytłumacz dziecku, jak ważne jest przestrzeganie odpowiednich zasad higieny. Wspólne śpiewanie podczas mycia rąk to nauka przez zabawę i … rozluźnienie atmosfery.

Zachowuj się normalnie. To, że koronawirus jest, nie zmienia faktu, że zmuszeni jesteście siedzieć i oczekiwać na rozwój sytuacji zapominając o zabawie i kreatywnym spędzaniu czasu. Czytajcie wspólnie książki, rysujcie, upieczcie coś razem. Bliskość dodaje otuchy i daje poczucie bezpieczeństwa.

To niewątpliwie trudny dla dziecka czas. Ono przeżywa bardziej, nie potrafi zrozumieć obecnej sytuacji ani rozróżnić medialnych nagonek od prawdy. Nie ocenia krytycznie, a chłonie jak gąbka to, co usłyszy w mediach bądź przeczyta na pojawiających się coraz częściej w miejscach publicznych plakatach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat