Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Do Wielkanocy, a może do wakacji?

Artykuł

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Ile jeszcze potrwa stan zagrożenia epidemicznego i zawieszenie zajęć lekcyjnych?

Do wielkanocy wakacji
Autor: pixabay.com

Zamknięte szkoły i uczelnie wyższe to problem, z którym zmuszeni jesteśmy zmierzyć się z uwagi na aktualnie panujące w naszym kraju warunki sanitarno-epidemiologiczne spowodowane koronawirusem.

11 marca 2020 roku usłyszeliśmy informację o zamknięciu placówek. Rząd zadecydował o zawieszeniu zajęć w budynkach zarówno państwowych, jak i prywatnych szkół i uczelni wyższych. Już wtedy zaczęły się komplikacje związane z organizacją pracy rodziców i opiekunów prawnych uczniów. Takie kroki jednak z pewnością utrudniają rozprzestrzenianie się koronawirusa i działają na naszą korzyść. Zgodnie z decyzją rządu dzieci do szkół a studenci na uczelnie powinni powrócić 26 marca 2020 roku.

Czy powrót do szkół możliwy jest jeszcze w marcu?

Niestety, podjęcie decyzji o dalszej kwarantannie i izolacji w domach jest konieczna. Kwestią czasu jest więc podjęcie kolejnych kroków i przedłużenie zamknięcia placówek. Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest gwałtowne, a sytuacja zmienia się z godziny na godzinę – pod rozwagę wzięto powrót do nauki w szkołach po Świętach Wielkiej Nocy. Niewykluczone jednak, że przerwa zostanie wydłużona.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 1.7/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat