Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Darmowe porady dietetyczne dla kobiet w ciąży i rodziców

Artykuł

Projekt Narodowego Funduszu Zdrowia zakłada darmowe porady dietetyczne dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci od 2017 roku. Prace nad realizacją tego pomysłu trwają.

Darmowe porady dietetyczne ciaza
Autor: pixabay.com

Najprawdopodobniej od 2017 roku środki publiczne będą finansować porady żywieniowe dla kobiet oczekujących potomstwa i rodziców małych dzieci. Zawdzięczać to będzie można tworzonemu przez pediatrów, dietetyków, pielęgniarki i rodziców ruchowi: Głodni Zmian. Jego przedstawiciele złożyli w czerwcu w resorcie zdrowia podpisaną przez 10 tysięcy osób petycję w tej sprawie. Dzięki tej inicjatywie już za pół roku kobiety w ciąży i rodzice, których dzieci, nie ukończyły 5 lat, będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc w żywieniu swoich pociech. Ma to ograniczyć ilość przyszłych chorób wywoływanych właśnie przez nieodpowiednią dietę oraz zapobiec jeszcze większej otyłości polskich dzieci. Specjaliści są zgodni, że właściwe żywienie we wczesnym okresie życia ma ogromny wpływ na rozwój malucha, jego zdrowie, wzrost, inteligencję itp. Nie przypadkiem ugruntowało się przecież powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. Projekt Narodowego Funduszu Zdrowia wychodzi naprzeciw trosce obywateli o przyszłość najmłodszych Polaków zapewniając rodzicom dostęp do informacji, które pomogą im wychować zdrowe i odpowiednio żywione dziecko.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat